Hoppa till sidans innehåll

Medaljskörd


Lida VSK är en av Sveriges mest framgångsrika klubbar i mästerskapssammanhang:

VM

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Jansson   Caroline   2002   Wakeboard      Brons  
Jansson   Caroline   2001   Wakeboard      Brons  
Jansson   Caroline   2000   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   1999   Wakeboard      Brons  
Jansson   Caroline   1998   Wakeboard      Guld  
 

VM Oldboys

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Brådhe   Odd   2008   Trick   3810p   Brons  
 

EM

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Djupsjö   Caroline   2015   Wakeboard   47,56 Guld  
Djupsjö   Caroline   2014   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   2002   Wakeboard   28,58   Brons  
Jansson   Caroline   2001   Wakeboard      Silver  
Jansson   Caroline   1999   Wakeboard      Silver  
 

EM Oldboys

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Brådhe   Odd   2008   Trick   3060p   Silver  
Kavmark   Jonas   2005   Trick   5210p   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Kombinerat   2251,05   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Lag   7520,65   Brons  
Kavmark   Jonas   2002   Kombinerat   2415,65   Silver  
Kavmark   Jonas   2002   Trick   5860p   Brons  
Kavmark   Jonas   2002   Hopp   48,5m   Brons  
 

NM

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Kavmark   Jonas   2002   Trick   5380p   Silver  
Kavmark   Jonas   2001   Trick      Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2000   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   2000   Wakeboard      Guld  
Ahlfeldt   Stefan   1999   Wakeboard      Guld  
 

NM Yngre Junior

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2007   Slalom   2,0/55/14   Brons  
 

NM Oldboys

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Kavmark   Jonas   2005   Trick   6010p   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Hopp   46,6m   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Kombinerat   2229,92   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Lag   6856,91   Guld  
 

SM

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara  2016  Hopp   33,7 Silver  
Westerlund   Sara  2016  Kobinerat     Brons  
Westerlund   Sara  2015   Slalom   2,00/55/13   Silver  
Westerlund   Sara  2015   Hopp   33,6m Silver  
Westerlund   Sara  2014   Slalom   4,00/55/13   Guld  
Westerlund   Sara  2014   Hopp   30,2m Silver  
Westerlund   Sara  2013   Slalom   2,00/55/12   Silver  
Cederquist   Linnea   2013   Trick   1960p   Brons  
Westerlund  Sara  2013   Hopp   33,8m   Guld  
Kavmark   Jonas   2010   Trick   5190   Silver  
Westerlund   Sara   2010   Slalom   3,0/55/13   Brons  
Westerlund   Sara   2009   Slalom   3,5/55/13   Guld  
Kavmark   Jonas   2009   Trick   6110p   Silver  
Jonsson   Kenth   2008   Trick   940p   Guld  
Jonsson   Kenth   2008   Slalom   3,0/37   Silver  
Kavmark   Jonas   2008   Trick   4550p   Brons  
Kavmark   Jonas   2006   Trick   5520p   Silver  
Ahlfeldt   Stefan   2006   Wakeboard   50,08   Silver  
Kavmark   Jonas   2005   Trick   5970p   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Kombinerat   1655,77   Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2005   Wakeboard      Guld  
Jonsson   Kenth   2004   Slalom   3,00/37   Guld  
Jonsson   Kenth   2004   Trick   820p   Guld  
Kavmark   Jonas   2004   Trick   6010p   Guld  
Jonsson   Kenth   2004   Kombinerat   1742,94   Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2004   Wakeboard   67,75   Guld  
Jansson   Caroline   2004   Wakeboard   31,00   Guld  
Kavmark   Jonas   2004   Kombinerat   1622,92   Silver  
Kavmark   Jonas   2003   Trick   5860p   Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2003   Wakeboard   64,42   Guld  
Jansson   Caroline   2003   Wakeboard   42,59   Guld  
Kavmark   Jonas   2003   Kombinerat   1625,16   Silver  
Ahlfeldt   Stefan   2002   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   2002   Wakeboard      Guld  
Lida   VSK   2002   Lag   3200,99   Silver  
Kavmark   Jonas   2002   Trick   5970p   Brons  
Jansson   Caroline   2001   Wakeboard      Guld  
Kavmark   Jonas   2001   Trick      Silver  
Kavmark   Jonas   2001   Kombinerat      Silver  
Lida   VSK   2001   Lag      Silver  
Åhlén   Karin   2001   Wakeboard      Silver  
Ahlfeldt   Stefan   2000   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   2000   Wakeboard      Guld  
Kavmark   Jonas   2000   Trick   5660p   Silver  
Kavmark   Jonas   2000   Kombinerat   1550,95   Silver  
Åhlén   Karin   2000   Wakeboard      Silver  
Åhlén   Karin   1999   Wakeboard      Guld  
Jansson   Caroline   1999   Wakeboard      Silver  
Jansson   Caroline   1998   Wakeboard      Guld  
Åhlén   Karin   1998   Wakeboard      Brons  
Jansson   Caroline   1997   Wakeboard      Guld  
Carlsson   Lise-lott   1995   Trick      Silver  
Lida   VSK   1989   Lag      Guld  
Lida   VSK   1988   Lag      Silver  
Lida   VSK   1987   Lag      Silver  
Lida   VSK   1986   Lag      Brons  
Lida   VSK I   1985   Lag      Guld  
Lida   VSK II   1985   Lag      Brons  
Lida   VSK   1984   Lag      Silver  
Lida   VSK   1983   Lag      Guld  
 

SM Ungdom

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Stenberg   Amanda   2016 Slalom 5/55/16 Silver
Stenberg   Amanda   2015   Slalom 4/55/18 Brons  
Stenberg   Amanda   2014   Slalom 3/55/18 Silver  
Djupsjö   Caroline   2006   Wakeboard      Guld  
Westerlund   Sara   2005   Slalom   3.5/55/18   Guld  
Westerlund   Sara   2005   Hopp   12m   Brons  
 

SM Yngre Junior

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2008   Slalom   4,0/55/14   Silver  
Westerlund   Sara   2008   Hopp   24,3m   Silver  
Westerlund   Sara   2008   Kombinerat   1212,47   Brons  
Djupsjö   Caroline   2007   Wakeboard      Guld  
Westerlund   Sara   2007   Slalom   2,00/55/16   Brons  
Westerlund   Sara   2007   Hopp   18m   Brons  
Westerlund   Sara   2007   Kombinerat   846,55   Brons  
 

SM Äldre Junior

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2009   Slalom   2,0/55/13   Guld  
Westerlund   Sara   2009   Kombinerat   932,99p   Brons  
Lida   VSK   1987   Lag      Silver  
Lida   VSK   1986   Lag      Guld  
Lida   VSK I   1985   Lag      Guld  
Lida   VSK II   1985   Lag      Silver  
Lida   VSK I   1984   Lag      Guld  
Lida   VSK II   1984   Lag      Silver  
Lida   VSK   1983   Lag      Guld  
Lida   VSK I   1982   Lag      Guld  
Lida   VSK II   1982   Lag      Brons  
Lida   VSK   1981   Lag      Silver  
 

SM Oldboys

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Kavmark Jonas  2016 Trick 4630p  Guld
Kavmark  Jonas  2016 Hopp  37,5m  Guld
Kavmark  Jonas  2016 Slalom   3,5/55/12 Silver
Kavmark  Jonas 2016 Kombinerat    Guld
Kavmark Jonas  2016 Lag    Guld
Ehrengren Rasmus  2016 Slalom  3,0/55/12 Brons
Ehrengren  Rasmus  2016  Lag   Guld
Kavmark   Jonas   2010   Trick   5320   Guld  
Kavmark   Ola   2010   Trick   2730   Silver  
Kavmark   Jonas   2010   Slalom   4,0/55/12   Brons  
Eldeklev   Anders   2006   Kombinerat   1351,18   Guld  
Eldeklev   Anders   2006   Hopp   31,4m   Silver  
Kavmark   Jonas   2005   Trick   5840p   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Hopp   46,0m   Guld  
Kavmark   Jonas   2005   Kombinerat   1987,78   Guld  
Lida   VSK   2005   Lag   3208,11   Guld  
Fukushima   Yoshihiko   2002   Hopp   39,4m   Silver  
Fukushima   Yoshihiko   2002   Kombinerat   1218,19p   Silver  
Renström    Per   2002   Trick   1280p   Brons  
Renström    Per   2002   Hopp   31,9m   Brons  
Lida   VSK   2002   Lag   2032,30   Brons  
Högstedt   Elisabeth   2001   Slalom   3,0/52   Guld  
 

DM

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2014   Slalom   2,5/55/12   Guld  
Cederqvist   Linnea   2009   Slalom   4,0/55/18   Guld  
Cederqvist   Linnea   2009   Trick   860p   Guld  
Cederqvist   Linnea   2009   Hopp   10,1m   Guld  
Cederqvist   Linnea   2009   Kombinerat   278,73p   Guld  
Cederqvist   Linnea   2008   Slalom   2,0/55/18   Guld  
Cederqvist   Linnea   2008   Trick   610p   Guld  
Cederqvist   Linnea   2008   Hopp   11,2m   Guld  
Cederqvist   Linnea   2008   Kombinerat   282,27p   Guld  
Lida   VSK   2008   Lag   480,27   Silver  
Cederqvist   Linnéa   2007   Slalom   0,5/37   Guld  
Eldeklev   Anders   2007   Slalom   3,0/58/14   Guld  
Cederqvist   Linnéa   2007   Trick   280p   Guld  
Eldeklev   Anders   2007   Trick   1470p   Guld  
Lida   VSK   2007   Lag   2613,70   Guld  
Fukushima   Yoshihiko   2007   Slalom   2,0/40   Brons  
Brådhe   Odd   2005   Trick   3610p   Guld  
Lida   VSK   2005   Lag   1970,90   Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2005   Wakeboard      Guld  
Kavmark   Ola   2005   Trick   2670p   Silver  
Brådhe   Odd   2004   Trick   3260p   Guld  
Ahlfeldt   Stefan   2004   Wakeboard      Guld  
Kavmark   Jonas   2003   Trick   6340p   Guld  
Kavmark   Jonas   2003   Hopp   44,2m   Guld  
Kavmark   Jonas   2003   Kombinerat   1635,25   Guld  
Lida   VSK   2003   Lag   3051,91   Guld  
Kavmark   Jonas   2003   Slalom   5,0/58/13   Silver  
Brådhe   Odd   2003   Trick   3930p   Silver  
Kavmark   Ola   2002   Trick   2730p   Guld  
Lida   VSK   2002   Lag   2360,1   Guld  
Parment   Jenny   2002   Trick   840p   Silver  
Parment   Jenny   2002   Slalom   2,0/49   Brons  
Fukushima   Yoshihiko   2001   Hopp      Guld  
Högstedt   Elisabeth   2001   Slalom      Silver  
Renström   Per   2001   Hopp      Silver  
Fukushima   Yoshihiko   2001   Kombinerat      Silver  
Lida   VSK   2001   Lag      Silver  
Renström   Per   2001   Kombinerat      Brons  
 

DM Ungdom

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2005   Slalom   2,0/55/18   Guld  
Djupsjö   Caroline   2005   Wakeboard      Guld  
Westerlund   Sara   2005   Trick   420p   Brons  
 

DM Yngre Junior

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Westerlund   Sara   2008   Slalom   2,0/55/16   Guld  
Westerlund   Sara   2008   Hopp   22m   Guld  
Westerlund   Sara   2008   Kombinerat   1012,46   Guld  
Westerlund   Sara   2008   Trick   300p   Silver  
Karlsson   Daniella   2008   Slalom   4,5/52   Brons  
Westerlund   Sara   2007   Slalom   3,0/55/18   Guld  
Westerlund   Sara   2007   Trick   650p   Brons  
Westerlund   Sara   2006   Hopp   18m   Guld  
Westerlund   Sara   2006   Kombinerat   961,39   Guld  
Westerlund   Sara   2006   Slalom   3,0/55/16   Silver  
Westerlund   Sara   2006   Trick   740p   Brons  
 

DM Äldre Junior

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Öhlen   Felicia   2014   Slalom   4,0/49/18   Brons  
Westerlund   Sara   2010   Slalom   2,5/55/14   Brons  
Westerlund   Sara   2009   Slalom   3,0/55/14   Guld  
Westerlund   Sara   2009   Hopp   25,3m   Guld  
Westerlund   Sara   2009   Kombinerat   864,62p   Guld  
Westerlund   Sara   2009   Trick   740p   Silver  
Karlsson   Daniella   2009   Slalom   3,0/55/18   Brons  
Taube   Therese   2008   Slalom   2,5/52   Silver  
Pilgrim   William   2007   Slalom   2,0/58/18   Brons  
Lida   VSK   2007   Lag   998,95   Brons  
 

DM Oldboys

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Ehrengren Rasmus 2014 Slalom   1,5/13  Guld  
Ehrengren Rasmus 2013 Slalom   2,0/13  Guld  
Konstanzer   Dennis   2008   Slalom   0,5/37   Guld  
Konstanzer   Dennis   2008   Trick   240p   Guld  
Kavmark   Jonas   2007   Trick   4180p   Guld  
Konstanzer   Dennis   2007   Slalom   2,0/52   Silver  
Brådhe   Odd   2007   Trick   2060p   Silver  
Konstanzer   Dennis   2006   Slalom   4,0/55/18   Guld  
Konstanzer   Dennis   2006   Trick   160p   Silver  
Renström    Per   2002   Trick   2450p   Guld  
Renström    Per   2002   Hopp   29,1m   Guld  
Renström    Per   2002   Kombinerat   905,96   Guld  
Renström    Per   2002   Slalom   2,0/37   Silver  
 
 

DM +45

 
Efternamn   Förnamn   År   Gren   Resultat   Valör  
Nyberg Anders 2014 Slalom   2,00/40/18  Guld  
 
Uppdaterad: 2016-08-22 08:48
Skribent: Rasmus Ehrengren

Postadress:
Lida VSK - Vattenskidor och Wakeboard
Roddarvägen 52
14141 Huddinge

Besöksadress:
Lida Friluftsgård, Lida Friluftsgård
14621 Tullinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info