Hoppa till sidans innehåll

Klubbmästare


2016

KM Mästare Slalom: Rasmus Ehrengren 2,0/55/12

KM Mästare Trick: Jonas Kavmark 3000+poäng

KM Mästare Wakeboard: Torbjörn Gustavsson 46poäng

KM Mästare Hopp: Jonas Kavmark 32,5 meter

2015

 

KM Mästare Slalom: Rasmus Ehrengren 1,0/55/12

KM Mästare Trick: Jonas Kavmark

KM Mästare Wakeboard: Jonas Kavmark

KM Mästare Hopp: Fabian Fenyi-Falk

 

2014

 

KM Mästare Slalom: Rasmus Ehrengren 3,0/55/13

KM Mästare Trick: Linnea Cederqvist

KM Mästare Wakeboard: Rasmus Ehrengren

 

2010

 

KM Mästare Slalom Open Herrar: Stellan 1,5/58/18

KM Mästare Slalom Open Damer: Linnea 4/55/16

KM Mästare Slalom Oldboy Herrar: Rasmus 3/55/12

KM Mästare Trick: Linnéa 1030p

KM Mästare Wakeboard: Peter J 315p

 

*Jun. = junior

2010

 
   
Gren Mixed
Slalom, Ungdom Viktor Stenberg
Slalom, Open Jonas Kavmark
Trick, Ungdom Viktor Stenberg
Trick, Open Jonas Kavmark
Wakeboard, Ungdom Markus Fältmark
Wakeboard, Open Linnéa Cederquist
Hopp, Open Stellan Andersson
Sti-ski, Open Stellan Andersson
Kombinerat Linnéa Cederquist

 

2009

   
     
Gren Dam Herr
Kombinerat Linnéa Cederquist Stellan Andersson
Slalom Linnéa Cederquist Jonas Kavmark
Trick Linnéa Cederquist Jonas Kavmark
Hopp Linnéa Cederquist Stellan Andersson
Wakeboard Linnéa Cederquist Nicolas Tillet

 

2005

 
Efternamn   Förnamn   Gren   Resultat   Valör  
* Berggren   Jesper   Hopp      Guld  
* Westerlund   Sara   Hopp      Guld  
Kavmark   Jonas   Hopp      Guld  
* Ahvander   Stellan   Slalom   1,5/43/18   Guld  
* Westerlund   Sara   Slalom   3,0/55/18   Guld  
Kavmark   Jonas   Slalom   5.0/55/12   Guld  
Lindén    Kia   Slalom   1,0/37/18   Guld  
* Westerlund    Sara   Trick   500 p.   Guld  
Kavmark   Jonas   Trick   3800 p.   Guld  
Svensson   Karin   Trick   460 p.   Guld  
* Berggren    Jesper   Wakeboard   32 p.   Guld  
* Djupsjö   Caroline   Wakeboard   23 p.   Guld  
Svensson   Jonas   Wakeboard   29 p.   Guld  
 

2004

 
Efternamn   Förnamn   Gren   Resultat   Valör  
*Jun. Brådhe   Moa   Slalom   2,0/40B/18,25   Silver  
*Jun. Westerlund   Sara   Slalom   2,0/46/18,25   Guld  
*Stelius/Berggren   Emma   Slalom   1,0/40B/18,25   Brons  
Eldeklev   Anders   Slalom   4,0/55/13   Silver  
Högstedt   Elisabeth   Slalom   4,5/52/18,25   Guld  
Strandberg   Kenneth   Slalom   5,0/55/14   Brons  
Svensson   Jonas   Slalom   2,0/58/12   Guld  
*Jun. Brådhe   Moa   Trick   400   Guld  
*Jun. Westerlund   Sara   Trick   20   Silver  
Brådhe   Odd   Trick   2320   Silver  
Eldeklev   Anders   Trick   1570   Brons  
Kavmark   Jonas   Trick   5540   Guld  
Djupsjö   Caroline   Wakeboard   12,5   Guld  
Stelius/Berggren   Jesper   Wakeboard   9,0   Brons  
Svensson   Jonas   Wakeboard   12,0   Silver  
Uppdaterad: 2016-08-07 20:44
Skribent: Rasmus Ehrengren

Postadress:
Lida VSK - Vattenskidor och Wakeboard
Roddarvägen 52
14141 Huddinge

Besöksadress:
Lida Friluftsgård, Lida Friluftsgård
14621 Tullinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info